"Hajnal tájban, amikor még sötét volt, Jézus elindult, és kiment egy elhagyatott helyre imádkozni."

Mk 1, 35

A HETI SZENTMISÉK OLVASMÁNYAI »
vasárnap: Bölcs 18,6-9, Zsid 11, 1-2.8-19, Lk 12, 32-48 hétfő: Ez 1,2-5.24-28c, Mt 17,22-27 kedd: Zsid 10,32-36, Jn 15,9-17 szerda: 2Kor 9,6-10, Jn 12,24-26 csütörtök: Ez 12,1-12, Mt 18,21-19, 1 péntek: Péld 31,10-13.19-20-30-31, Mk 3,31-35
Gyászmise a temetőkápolnában.
08.11 9:45: Olbert Károly Antal - Farkasrét alsó
08.11 14:15: Szabó Péter - Farkasrét alsó
Gyászmise a Farkasréti templomban.
08.12 15:00: Csuka József
- Városmajor
ESKÜVŐ »
08.13 16h Sverteczky Marcell - Molnár Klaudia

Keresztelés

MINDENSZENTY GYALOGOS ZARÁNDOKLAT »

2022-ben lesz 75. éve, hogy Mindszenty József bíboros, hercegprímás úr meghirdette a „Boldogasszony Évé”-t, és a Városmajorból 100.000 férfi zarándokot vezetett Máriaremetére. Az évforduló kapcsán, már kilencedik alkalommal jubileumi engesztelő gyalogos zarándoklatot szervezünk 2022. szeptember 17-én (szombaton) Máriaremetére.

Szervezők: a Városmajori Plébánia, a Máriaremetei Plébánia és a Mindszenty Alapítvány

Gyülekezés a Városmajorban (Bp. XII. Csaba utca 5.) 7.00 órától.
Városmajorban a moderálást, az imák, énekek vezetését Horváth Zoltán kanonok, esperes, plébános vállalta.

Indulás 8 órakor.
A zarándoklatot: Mohos Gábor püspök és Forgács Alajos kanonok, plébános vezeti.
Érkezés Máriaremetére a kegytemplomhoz 12 óra körül.

A zarándoklat útvonala: Szamos utca – Városmajor utca – Szilágyi Erzsébet fasor jobb oldali szerviz útja – a Shell benzinkút mögött megyünk rá a Hűvösvölgyi útra – Nagykovácsi út – Nagyrét út – Ördögárok utca – Szent József utca – Máriaremetei út /Hímes utca felé/ – a Bazilika főbejáratához vezető út. A zarándoklat résztvevői a menetirány szerinti jobb oldali útpályán, illetve a járdán vonulnak. Kb. 5.000 - 10.000 zarándokkal számolunk A zarándok menet biztosítására a Budapest II. és a XII. Kerületi Rendőrkapitányságot, a Budapesti Rendőr-főkapitányság motoros rendőri szolgálatát, valamint a Budapesti Polgárőr Szövetséget kértük fel. A motoros rendőri szolgálat biztosítja a zarándoklat útvonalát. A kerékpáros fiatalokkal segítjük az ő munkájukat. A rendőrök a bekötő útvonalakat lezárják, a fiatalok pedig addig biztosítják a lezárást, amíg a menet elhaladt. Utána előre kerékpároznak újabb szakasz biztosítására.

Idén is kérjük az iskolák segítségét (főleg budapesti vagy környéki középiskolák, egyetemek diákjaira számítunk). A motoros rendőrök munkáját segítő diákokra, összesen 100 fő biciklista jelentkezését várjuk. Egy rádióadót bérlünk. 2x50 főre, azaz 100 főre lenne szükségünk, akik a hangszórókat viszik a menetben.

Tervezett program: A menetben a rózsafűzér imák közben (éneket és imát Sapszon Ferenc karnagy vezeti) elhangzó 20-20 perces elmélkedések a Mindszenty zarándoklaton:
1. Dr. Cserháti Ferenc „Lelkipásztor itthon és külföldön, egész életében”
2. Dr. Török Csaba: „A tiszteletreméltó bíboros”
3. Dr. Beran Ferenc „Közös vonások Mindszenty és Wyszynski bíborosok küzdelmeiben”
4. Máriaremetén 11.30 és 12.00 óra között dr. Monostori László esperes, plébániai kormányzó vezeti az imákat énekeket az érkező zarándokok számára.
5. Dr. Erdő Péter bíboros úr 12.00 órakor szentmisét mutat be a zarándokoknak Máriaremetén
6. A délutáni programot Kovács Gergőék szervezik, amely még nem végleges.

BKK-t megkértük, hogy a szentmise végén (kb. 14.00 órától) Máriaremetéről biztosítson céljáratú autóbuszokat a Hűvösvölgy villamos végállomáshoz, melyet a rendes tarifával lehet igénybe venni.
Levelezési címek:

Városmajori Plébánia: j.boldvai@boldogbt.hu; vmajorplebania@hcbc.hu;